Mnenje o prehodu na internetni protokol IPv6
Svet za elektronske komunikacije RS je na redni seji dne 25. 5. 2012 obravnaval problematiko prehoda na internetni protokol IPv6 v Republiki Sloveniji in sprejel mnenje o prehodu na internetni protokol IPv6 v Republiki Sloveniji.
Svet za elektronske komunikacije RS je na redni seji dne 25. 5. 2012 obravnaval problematiko prehoda na internetni protokol IPv6 v Republiki Sloveniji in na osnovi 149. člena Zakona o elektronskih komunikacijah (Ur.l. RS, št. 13/2007-UPB1, 102/2007-ZDRad, 110/2009, 33/2011; v nadaljevanju: ZEKom) sprejel naslednji
SKLEP
Svet za elektronske komunikacije Republike Slovenije je sprejel
Mnenje Sveta za elektronske komunikacije Republike Slovenije
Svet za elektronske komunikacije je sprejel na osnovi 150. členaZEKom-a mnenje o prehodu na internetni protokol IPv6 v Republiki Sloveniji, ki se glasi:
Svet se je seznanil s problematiko prehoda na protokol IPv6 in s stanjem v RS. Skupaj z Zavodom za IPv6 – go6 in v sodelovanju z Direktoratom za informacijsko družbo, MIZKS, ter Agencijo bo organiziral sestanek zainteresiranih strani (operaterjev, gospodarstva in javne uprave), na katerem bodo predstavljena in obravnavana priporočila in izhodišča za akcijski načrt prehoda na protokol IPv6.
Svet poziva organe državne in javne uprave ter podjetja, da pri nabavah informacijske in komunikacijske tehnologije upoštevajo priporočilo RIPE-501. Le tako bodo lahko zagotovili, da nabavljena oprema ustreza osnovnim zahtevam za podporo protokolu IPv6 in da v prihodnosti ne bodo imeli težav z neskladnostjo pri uporabi te opreme za zagotavljanje mrežnih, vsebinskih in ostalih storitev tudi preko protokola IPv6.
Svet poziva državne organe, naj uvedejo protokol IPv6 v svoja omrežja in spletne storitve, saj bodo le tako lahko zagotovili dostop do digitalnih vsebin iz obeh trenutno veljavnih protokolov, IPv4 in IPv6. To priporočilo je še posebej namenjeno organom, pristojnim za prostrano omrežje državnih organov HKOM, saj le-to združuje največ omrežne infrastrukture, iz katere se državljanom in podjetjem nudijo digitalne vsebine.
KOMENTARJI